O autorce

 

Jmenuji se Natalie a výrobou šperků se zabývám od roku 2012.

V rámci mého portfolia se zaměřuji na všechny věkové kategorie a zhotovuji šperky pro nejrůznější příležitosti.

K výrobě šperků primárně používám český rokajl a komponenty PRECIOSA, rokajl TOHO a MIYUKI, Swarovski Elements,  minerály, polodrahokamy, ručně vyráběné komponenty ze dřeva, textilu a FIMO.

 

Aktuálně spolupracuji s prestižním světoznámým časopisem se zaměřením na autorské šperky  - "Fashion Magazine" https://biserknitting.com/ a od roku 2014 s prestižním magazínem "The Beading Gem's Journal" https://www.beadinggem.com/2014/03/mimicking-nature-beadwork-jewelry-by.html . Na podzim roku 2013 se taktéž konala výstava šperků z mého portfolia v luxusním Show Roomu společnosti Preciosa v Praze.

V roce 2013 jsem se zúčastnila mezinárodní soutěže - festivalu "RokajlFest 2013" v Praze, kde jsem obsadila 3. místo v kategorii "Nejlepší šperk vyrobený z perliček PRECIOSA" - a také mezinárodní soutěže "Battle of the Beadsmith 2013".

V roce 2013 a 2014 moje šperky "Flower Waltz" a "Empress Elizabeth" zvítězili ve druhé a třetí sezóně mezinárodní soutěže - "Tvořivost bez hranic"  - v nominaci "Šperky".

V dubnu 2014 jsem zhotovovala tématickou kolekci šperků pro módní návhrářku Beatu Rajskou.

V listopadu 2014 jsem se zúčastnila II. mezinárodní soutěže Swarovski, kde moje práce "The Sultan´s Gift", postoupila do finálního kola. 

V únoru 2015 jsem ve spolupráci se společností Preciosa připravovala kolekci šperků pro mezinárodní projekt Moscow Fashion House "Slava Zaitsev" a Velvyslanectví České republiky v RF, které hostilo jedinečnou módní přehlídku ruských a českých designérů.

V dubnu 2016 jsem doplnila svou prací, mezinárodní výstavu Hand Made Dreams, která jak v ČR, tak několika dalších zahraničních destinací, představuje aktuální tendence v české šperkařské tvorbě. 

V témže roce, jsem se pod záštitou společnosti Preciosy Ornela, zapojila svými pracemi do výstavy Concerto Glassico. Concerto Glassico je projekt spolku České umění skla na podporu českého sklářského a bižuterního průmyslu a prezentaci České republiky se zvláštním zaměřením na Prahu a tradiční centra sklářské a bižuterní výroby.

 

V případě mé kolekce se vždy jedná o originální ruční práce. Každý šperk je jedinečný.

Přeji Vám příjemné prohlížení.


Autorka šperků

Mgr. Natalie Škodová
www.jewelrybynatalia.eu